T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / BANDIRMA - Enerjisa Bandırma Fen Lisesi

Haberler

Ağu

Ağu

İşte başarı tablomuz... Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor öğrencilerimizi kutluyoruz

Ağu

Tem

Belirtilen gün ve saatte gelemeyecekseniz okulumuzu arayarak randevu gün ve saatini değiştirebilirsiniz.

Tem

 

Okul öğrencilerimizden Yağız Efe İnce, TYT Türkiye 93 ncüsü ve AYT Türkiye 101 ncisi olarak ailesi ve okulunu gururlandırırken, Yağız Büyükakkaş Türkiye 276 ncısı, Sudenaz Çeküç ise Türkiye 561 ncisi oldu. EnerjiSA Bandırma Fen Lisesi ayrıca Türkiye’de ilk 3000’de 6 öğrencisi ile yer alırken, Furkan Çorbacıoğlu 1204 ncü, Nagehan Begüm Elmacı 1275 nci, Yağız Aksak 1608 nci, Başak Turhan 1629 ncu, İlke Ertan 2081’inci, ve Yağmur Bingöl ise 2280 nci sırada yer aldı. EnerjiSA FL öğrencilerinden Bilge Yılmaz 3409, Sevde Güldağlı 3497, Emre Yörük 4042 ve Yağmur Şahin 4230 ncu sıralarda yer alarak ilk 5000 kişi arasına girmeyi başarırken, Bartu Doğan 5627, Tuğrul Masatçı 5839, Yağmur Yorulmaz 6591, Miraç Siper 6807, Nurefşan Bodur 7034, Zümra Duman 7205, Irmak Kaplan 7753, Haydar Duman 8103, Yunus Emre Cansever 8111, Feyza Terzioğlu ise 8346 ncı sırada yer alarak Türkiye’de ilk 10 bin kişi arasına girdi. EnerjiSA Fen Lisesi Türkiye geneli ilk 15 bin kişi içinde ise 7 öğrenci ile yer alma başarısını gösterdi.

 

Tüm  öğrencilerimizi  tebrik ediyor emekleri ödenmeyecek öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ..

EBFL de başarı rütüeldir...

Haz

Okulumuz 2022 - 2023 muzuniyet töreninden görüntüler...

Haz

Yunanistan Makedonya Bulgaristan Gezimiz 

May

BANDIRMA 17 EYLÜL ÜNÜVERSİTESİNDE GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞINA DAVETLİ OLARAK KATILDIK.

May

2. geleneksel bahar şenliğimizi gerçekleştirdik. Beden eğitimi oyunları, konser ve colorfest etkinliklerinde çocuklarımız doyasıya eğlendiler. Çok çalışacaklarının sözünü de almayı unutmadık. k,Katılımlarıyla bizleri onurlandıran ilçe millli Eğitim Müdürümüz Mutlu Aslan, Şube Müdürlerimiz Burak Ata ve Kerim Şemin' teşekkür ederiz.Bu güzel günü çocuklarımızın yaşamasına vesile olan; Beden Eğitimi oyunlarını hazırlayan ve uygulayan Öğretmenlerimiz Sıddık Şahin ve Nevin Özdeş'e, proğramı sunan Edebiyat Öğretmenimiz Pınar Turan'a, akıl oyunları etkinliğini düzenleyen Matematik Öğretmenimiz Tuğba Demir Akar'a, fotoğraf sergisini düzenleyen Edebiyat Öğretmenimiz Vijdan Öz'e, resim sergisini düzenleyen Görsel Sanatlar öğretmenimiz Yakup Yıldızhan'a, desteklerini esirgemeyen idareci ve öğretmenlerimize, görev alan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Bu güzel günü çocuklarımızın yaşamasına vesile olan; Beden Eğitimi oyunlarını hazırlayan ve uygulayan Öğretmenlerimiz Sıddık Şahin ve Nevin Özdeş'e, proğramı sunan Edebiyat Öğretmenimiz Pınar Turan'a, akıl oyunları etkinliğini düzenleyen Matematik Öğretmenimiz Tuğba Demir Akar'a, fotoğraf sergisini düzenleyen Edebiyat Öğretmenimiz Vijdan Öz'e, resim sergisini düzenleyen Görsel Sanatlar öğretmenimiz Yakup Yıldızhan'a, konser etkinliğini düzenleyen Verda Dönmez'e desteklerini esirgemeyen idareci ve öğretmenlerimize, görev alan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

May

Trafik ve ilkyardım haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerimize uygulamalı afetlerde ilkyardım eğitimi verildi. Biyoloji öğretmenimiz  Yasemin Dermenci ye teşekkür ederiz.

May

Şampiyon 9b. Kazanan takımımızı, sınıf öğretmenleri Yasemin Dermenci yi ve turnuvaya katılan takımlarımızı tebrik ederiz. Beden Eğitimi öğretmenimiz Nevin Özdeş e ve desteklerini esirgemeyen diğer öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ederiz.

May

May

STREAM It Up!-2     PROJESİNE BALIKESİR İLİMİZİ TEMSİLEN  BİLİM ELÇİSİ OLARAK   EBFL ÖĞRENCİMİZ TUNCAY ÇALIŞKAN  KATILMAYA HAK KAZANDI .


Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve STEM Eğitimcileri Derneği yürütücülüğünde hazırlanan Regional English Language Office (RELO), Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zafer Kalkınma Ajansı, ENM Digital, Doğam Eğitim ve Danışmanlık, LEGO Education, Teknokta Yenilikçi Öğrenim Çözümleri, NIAYS, Stellar Lab, Kendin Yap Atölyesi, Kodlamanisa, Extensa Digital Solutions ve Smyrna Games’in paydaş olarak yer aldığı “STREAM It Up-2!”   Başvuru sürecinde Türkiye genelinden yoğun ilgi alarak 2245 başvuruya ulaşan STREAM It Up!-2 projesinde, yapılan değerlendirmeler sonucunda 236 bilim elçisi adayı mülakata katılmaya hak kazandı. Mülakat sonucu seçilen olan 81 bilim elçisi, projenin 8 aşamadan oluşan teorik ve uygulamalı eğitim sürecinden geçti  ;  Ve bu süreçte  


Çalışmaları gerçekleştiren proje ekibi tarafından 1 -12 Mayıs  eğitim faaliyetlerine aktif olarak başladı . STREAM (Science, Technology, Reading, Engineering, Art and Mathematics) ve Yapay Zekâ temalı proje; 1. STREAM ve Yapay Zekâ Mobil Uygulaması


2. İngilizce Dil Gelişimi


3. STREAM ve Yapay Zekâ Dil Eğitimleri


4. Teorik STREAM ve Yapay Zekâ Eğitimleri


5. Bilim İnsanları ile Seminerler, Bilim Merkezi Ziyaretleri


6. Uygulamalı STREAM ve Yapay Zekâ Eğitimleri


7. Proje, Bilim ve Teknoloji Festivali, Proje Sergisi


8. STREAM ve Yapay Zekâ Kongresi aşamalarından oluşuyor


Danışman Öğretmenimiz Enver AYAZ ve Öğrencimizi tebrik ediyoruz

May

Okulumuz ÇEDES kulübü olarak 12750 TL nakdi yardım, 15 hijyen , 35 gıda kolisi Bandırma Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfına tutanak karşılığında teslim edilmiştir. Emeği geçen tüm idari personel, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte okul aile birliği başkanımız ve tüm velilerimize teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

May

11a 11c arasindaki cekismeli gecen yari final maçının kazananı 11c oldu. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.(9/B - 10/D) maçı 2-1 9/ B İLK FİNALİST TAKIM